nsc1

 

 

Prvým výberovým kolom, ktoré sa uskutočnilo 25.3. vo Viničnom sa začal výber reprezentantov na Európske hry do Krakowa a Majstrovstvá sveta do Berlína, kde sa bude už tento rok strieľať o prvé miestenky na Olympijské hry 2024 v Paríži.

 

Do prvej výberovej súťaže sa zapojilo spolu 28 strelcov z dvanástich slovenských klubov - 14 v kategórii olympijský luk muži, 5 v kategórii kladkový luk muži a po štyri účastníčky zhodne v kategóriách olympijský luk ženy a kladkový luk ženy.

 

Strelci absolvovali spolu 144 súťažných šípov vo veternom počasí, za nižšej pocitovej teploty. Aj napriek nepriazni počasia boli výsledky v prvej tohtoročnej vonkajšej terčovej súťaž v jednotlivých kategóriách veľmi vysoké, čo dokazuje záujem o boj o miesta v reprezentačnom družstve na augustové Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v nemeckom Berlíne.

 

Nasledujúce kolá výberovej súťaže sa uskutočnia: začiatkom apríla v anglickom Lilleshalli na Európskom Grand Prix a ďalšie kolo bude koncom apríla v Žiline. Výberový proces vyvrcholí na finálovej súťaží dňa 8.5., kde spoznáme mená troch účastníkov Európskych hier v kategórii olympijský luk muži, ženy a kladkový luk muži ako i kompletné družstvá pre účasť na Majstrovstvách sveta v Berline.

 

Priebežné poradie vo výberovej súťaži nájdete tu.

 

Kompletné výsledky z 1. kola výberovej súťaže

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook