Archív výsledkov súťaží

Slovenský lukostrelecký zväz vznikol v decembri roku 1990 a od svojho počiatku bol organizátorom súťaží na Slovensku. Prvé majstrovstvá Slovenska v terčovej lukostreľbe sa uskutočnili 8. a 9. augusta 1992 v Bratislave. Po 33 existencie lukostreľby na Slovensku to boli prvé samostatné medzinárodné majstrovstvá Slovenska.

Rovnako sa v roku 1992 uskutočnili aj prvé Majstrovstvá Slovenska v terénnej lukostreľbe a to 12. septembra v Košiciach.

Prvé Majstrovstvá Slovenska v halovej lukostreľbe sa uskutočnili až v 6. a 7. marca 1993 v Liptovskom Mikuláši.

Výsledkové listiny súťaží nájdete v digitálnom archíve SLZ. Slovenský lukostrelecký zväz sa rozhodol sprístupniť všetky výsledkové listiny, ktoré sú v našom archíve. Začali sme digitalizáciu výsledkov, ktoré má SLZ k dispozícii a postupne sú zverejňované tu. K dnešnému dňu môžeme povedať, že máme prístupné výsledkové listiny od roku 1992 do roku 1996 a od roku 2009 do dnes. V archíve nájdete výsledkové listiny slovenských súťaží a výsledkové listiny zahraničných súťaží, na ktorých štartovali slovenskí športovci. 

Archív budeme postupne dopĺňať, a ak máte k dispozícii výsledky, ktoré pokladáte za vhodné na zverejnenie zašlite ich na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook