nsc1

 

 

V dňoch 3. až 8.apríla sa v anglickom Lilleshalli koná European Grand Prix,  ktoré je zároveň druhým kolom výberovej súťaže na MS v Berlíne. Zo Slovenska sa ho zúčastnia šiesti strelci z olympijského luku, štyria muži( J.Duchoň, M.Duchoň, D.medveczky, P.Nagy) a dve ženy(D.Baránková, E.Bendíková), a dvaja strelci z kladkového luku- J.Bošanský a Š.Šedivý.

Po dnešnom doobedňajšom oficiálnom tréningu nasleduje poobedňajšia kvalifikácia v divízii olympijský luk ako i prvé kolo eliminácii v OL ženách, o 14,00 miestneho času.

Turnaj pokračuje zajtrajšou súťažou mixtímov(1/12) a súťažou družstiev v OL, poobede nastúpia na čiaru strelci z kladkového luku v kvalifikácii ako i v 1.kole eliminácii KL muži. Stredajšie doobedie bude patriť súťaži družstiev v KL, poobedie eliminačným kolám v OL.

Vo štvrtok doobeda budú strieľať eliminácie KL strelci, poobede je vyhradené Quota Tournamente v družstvách na Európske hry v Krakove.

V piatok doobeda bude možné ešte vybojovať individuálne miestenky na EH v Krakove, poobedie je vyhradené pre zvyšné súboje v mixtímoch. V sobotu sú na programe medailové súboje.

Pred víkendom už bude jasné, či sa podarilo ziskať miestenku aj pre družstvo mužov v olympijskom luku na EH v Krakove 2023. Istú účasť v Krakove už máme v divíziach olympijský luk muži, ženy a v kladkovom luku muži.

Odkazy

 

 

Podporili nas

Facebook